7 Adımda Esmer Gelin Makyajı

epiladerma Cilt Bakımı 0 Yorum

Düğün makyajı her gelin için en önemli aşamadır. O özel günde tüm masumiyet ve çekiciliğimizle herkesi kendimize  hayran bırakmak hepimizin hayalidir. Amaç bu ikiliyi bir araya getirmek olmalıdır. Esmer bir gelinseniz şanslısınız demektir çünkü diğer gelinlere göre biraz daha fazla makyajı yüzünüz kaldıracaktır. 7 adımda esmer gelin makyajı ile hem gönlünüzce süslenirken doğallıktan çok uzaklaşmayacaksınız.

7 adımda esmer gelin makyajı uygulamasıyla doğallığı ve zarafeti yakalamak için gereken adımlar:

  1. Masumiyeti Kaybetmemek : 7 Adımda esmer gelin makyajı için ilk adım masumiyettir.Beyaz gelinlik içinde size en çok yakışacak görüntü kuşkusuz masum bir görüntüdür. Gelinlikler içindeki hayalimiz çocukluğumuzdan beri saf ve en temiz duygularımızı barındırır. Bu sebeple tavsiyemiz aşırı olan görüntüden kaçarak sadeliğe kendimizi teslim etmeli, sadeliğin büyüsünü kullanmalıyız.

Çatlak Tedavisi İçin Doğal Çözümler

epiladerma Cilt Bakımı 0 Yorum

Çatlak Tedavisi İçin Doğal Çözümler

Çatlaklar kadınlarda sıklıkla görülen bir cilt kusurudur. Küçük beyaz çizgiler halinde ortaya çıkan cilt kusurları çatlak olarak değerlendirilir. Çatlaklar daha çok hamilelik ve ergenlik döneminde görülür. Bu dönemde çatlakların ortaya çıkmasının nedeni vücudun hormonal ve fiziki yapısının değişmesidir. Ergenlik döneminde de hamilelik döneminde de vücutta büyük değişiklikler meydana gelir. Bununla birlikte çok kilolu birinin aniden zayıflaması ya da zayıf birinin kısa zaman içinde fazla kilo alması sonucu da çatlak sorunu ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda bazı yöntemler sayesinde çatlaklar önlenebilir. Ortaya çıkmış bir çatlağı yok etmenin doğal yolu yoktur ama henüz oluşmamış çatlakları önlemek mümkündür. Çatlak tedavisi için doğal çözümler kullanabilirsiniz.

Atkuyruğu ile Çatlak Tedavisi

Atkuyruğunun içinde bulunan maddelerden birisi silikondur.Bu madde vücutta bulunan çatlakları da tedavi edici özelliğe sahiptir. Atkuyruğu kullanarak çatlakları önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Atkuyruğu kullanımı için bir litre suyun %40’ı alkol olacak şekile hazırlayın ve 100 gram değerinde olan atkuyruğunu içinde 1 ay boyunca bekletin. Sonrasında bu karışımın içine birkaç damla limon sıkın. Bu karışımı vücudunuzda çatlak olan yerlere yavaşça sürün. Bu bakım kürü günde iki kez uygulanmalıdır ve masaj yapar biçimde cilde yedirilmelidir. Bu  işleme birkaç ay boyunca devam etmeniz halinde çatlakların görünümü daha az belirgin bir hale gelecektir.

Evde cilt bakımı nasıl yapılır ?

epiladerma Cilt Bakımı 0 Yorum

Güzellik salonlarına tonlarca para vermeden, kendi evinizde üstelik kozmetik ürünlerle ya da tamamen doğal ürünlerle cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Bu yazımızda evde cilt bakımı nasıl yapılır, kür ve maske tarifleriyle beraber anlatacağız.

Cilt Temizliği

Öncelikle cilt bakımının ilk ve en önemli basamağı cilt temizliğidir. Cildimizi temiz ve nemli tutmak için bol bol yıkamamız gerekmedir. Yüz yıkamak için nemlendirici içerikli yüz temizleme jellerinden yararlanabilirsiniz. Yüzünüzü sabunla yıkamak istiyorsanız doğal zeytinyağı sabunlarını ya da yüz temizliği için özel olarak hazırlanmış nemlendirici içeriği olan sabunları tercih edebilirsiniz. Yüz temizliği için temizleme sütlerinden de faydalanabilirsiniz. Burada evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz salatalıklı temizleme kremi tarifi verelim. 1 adet salatalığı kabuklarını soymadan rendeleyin ve 15 dakika ufak bir tencerede su ile kaynattın. Salata püresini süzün ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra üzerine 25gr badem yağı ve 1 kaşık sıcak süt ilave edin. Malzemeleri iyice karıştın ve her sabah yüzünüzü silmek için kullanın.

Tonikleme

Yüzü temizledikten sonra tonikleme işlemi de gözeneklerin arındırılması, siyah nokta ve sivilce oluşumunu engellemek için çok önemlidir. Kimyasal ve esans içermeyen gül suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. Gül suyunu pamuğa dökün ve yüzünüzü silin. 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayın. Tonikleme işlemi için papatya suyundan da faydalanabilirsiniz.

Nemlendirici Krem

Cildin temizliği kadar nemlendirilmesi ve beslenmesi de çok önemlidir. Bunun için cilt yapınıza uygun bir nemlendirici krem seçmelisiniz. Cilt yapınıza uygun seçilmeyen kremler yüzünüzde istenmeyen etkiler yapabilir. Kreminizi evde doğal ve sağlıklı olarak hazırlamak istiyorsanız bu tarif tam size göre. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 2-3 damla mavi anemon yağı, 4-5 damla çörek otu yağını karıştırın. İçine 1 tatlı kaşığı bitkisel gliserin ekleyin. Bu kremi güneşe çıkmayacağınız zamanlar ya da akşamları yüzünü