* Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır.

 

Ayak Üstü Kalıcı Epilasyon

Kalıcı epilasyon vücutta kılın bulunduğu her bölgeye uygulanabilir. Ancak en önemli konu kalıcı epilasyonun başarısı kişiden kişiye ve kıl yapısına göre değişiklik göstermektedir. Epilasyondaki başarı oranı kıl oranına göre değişir. Bunu bir örnek ile anlatmak gerekir ise erkeklerde bulunan bıyık kısmı bayanlarda yoktur ve bir bayana bu bölgede bir epilasyon uygulaması gerçekleştirildiğinde başarı oranı düşecektir. Epilasyonda başarı oranı; koltuk altı gibi kıllanmanın daha çok olduğu ve görüldüğü bölgelerde başarıya kavuşur.

Alt Bacak Kalıcı Epilasyon

Bayanlar için bakımlı olmak çok önemlidir ve bu bakım konusunun en başında ise bacak bakımı gelmektedir. Kullanılan eski yöntemler ile bacaklarda tahrişler ve aşırı acılar ağrılar meydana gelmekte ve etkisi kısa süreli olup kısa zamanda bacak bölgelerindeki kıllar uzayarak rahatsız edici boyutlara gelmekteydi. Epilasyonlu tedavilerin hayatımıza girmesi ile birlikte bu sıkıntılar oldukça düşük seviyelere inmiş durumdadır.

 

 

Üst Bacak Kalıcı Epilasyon

Bacak kısmının üst kısımlarına uygulanan kalıcı epilasyon oldukça çok istenilen bir uygulamadır. Bacak kısmı kalıcı epilasyon uygulamasında kişinin durumuna uygun ısı ve cihaz seçilerek çalışma yapılır. Seansların süreleri kişilere göre değişiklik gösterir bazen 40-45 dakikayı bulabilir. Biraz acı hissedilebilmek ile birlikte sürülen uyuşturucu kremler ile bu acı hissi en aza indirilir.

Genital Bölge Kalıcı Epilasyon

Genital bölgeye yapılan kalıcı epilasyonun kısırlık ya da herhangi bir üreme ve cinsel fonksiyon bozukluğuna yol açmamaktadır. Kalıcı epilasyonunun iç organlara bir etkisi yoktur ve nüfuz ettiği bölüm sadece kıl folikülü derinliğidir. Genital bölge epilasyonu oldukça sık tercih edilen epilasyon bölgelerinden biridir. Genital bölge epilasyonu sonucunda tüyler hiçbir yöntemle tamamen bitmez ama %80 oranında azalır ve bu oran yine diğer bölgelerde olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir.

 

Karın Bölgesi Kalıcı Epilasyonu

Karın bölgesi kalıcı epilasyonu çoğunlukla tercih edilmektedir. Karın bölgesinde kıl şikayeti çok sık görülen bir durumdur ve kalıcı epilasyon ile iyi sonuçlar elde etmek mümkündür. Kalıcı epilasyon çalışmalarından alınan sonuçlar kişinin vücut ve kıl yapısına göre değişebilmektedir. Prosedür aynıdır, kişinin öncelikle yaptıracağı kısım temizlenir ve cihaz seçilerek başlanır. Seans sayıları ve başarı oranı kişinin kıl yoğunluğu ile değişmektedir. Epilasyon uygulanan kılların tekrar uzama süresi, ağda veya diğer yöntemler ile alınan kılların uzama süresinden daha fazla olacaktır. Kimi kişilerde bu tekrar uzama süreleri 1-2 ayı bulmaktadır. Aşırı kıllı ve tüylü görünümden şikayet edenlerin bu sıkıntıdan kurtularak rahatlamalarını ve psikolojilerinin düzelmesini sağlamaktadır. Ciddi yan etkilerinin olmaması ve iç organlara zarar vermemesi de kalıcı epilasyonlarının tercih edilmesini arttırmaktadır.

Koltuk Altı Kalıcı Epilasyonu

Koltuk altı kıllanması oldukça rahatsız edici ve can sıkıcı bir problemdir. Özellikle yaz aylarında aşırı terleme ve kokuya neden olan koltuk altı kılları jilet ve ağda ile alındığında kısa zamanda tekrar uzamakta ve zamanla yoğunlaşmaktadır. Bunun yanı sıra ağda oldukça acı veren bir yöntemdir. Koltuk altı epilasyonuna girdikten bir kaç seans sonrasında kıllar büyük oranda azalmaktadır ve bununla birlikte tekrar uzamaları oldukça fazla zaman almaktadır.

Omuz Bölgesi Kalıcı Epilasyonu

Kalıcı epilasyon her bölgeye uygulabilir ve bunlardan birisi de omuz bölgesidir. Omuz bölgesi epilasyonda önce omuzdaki kıllar temizlenir ve kişi yüz üstü yatırılır. Yapılacak bölge karışmaması için çizilir ve böylece atlanmamış yapılacak bölgede karıştırılmamış olur. Omuz kısmı biraz da güneş etkisinde kalıp etkileneceği için verilen ısı miktarı biraz düşük bir seviyede uygulanır.

Boyun Bölgesi Kalıcı Epilasyonu

Özellikle boyun kısımlarında çıkan tüyler kişiye oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Bakıldığı zaman bayanlarda boyun kısmında rahatsız edici kıllar görülmemektedir. Bu uygulamayı genel olarak erkekler tercih etmektedir.

Bıyık Bölgesi Kalıcı Epilasyonu

Bazı bayanlarda hormon bozukluklarından kaynaklı bıyık bölgesinde çıkan kıllar ve tüyler oldukça sıkıntı yaratmaktadır. Uygulanan değişik yöntemler vardır, bunlardan en etkilisi kalıcı epilasyonudur. Kalıcı epilasyonu bıyık bölgesine de uygulanan bir yöntemdir ve etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Kaş Üstü Kalıcı Epilasyonu

Bayanlar ve erkekler için kaş oldukça önemlidir ve ön planda olan bir bölgedir. Kalıcı  epilasyonun yaygınlaşması ile artık daha kolay ve daha şık bir görünüme sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Kısa zaman içinde etkili bir tedavi ile kaşlarınız da istemediğiniz fazla bölgeleri aldırıp yeni bir tarza kavuşa bileceksiniz.

Ense Bölgesi Kalıcı Epilasyonu

Ensede çıkan fazla kılların vermiş olduğu rahatsız edici görüntü kalıcı epilasyon ile giderilmektedir. Ense kısmı oldukça hassas bir bölgedir ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu neden ile ense kısmında yapılacak olan kalıcı epilasyonunda biraz daha yavaş ve dikkatli bir çalışma yapılması gereklidir.

Sırt Bölgesi Kalıcı Epilasyonu

Sırt epilasyonu oldukça sık yapılan bir uygulama bölgesidir. Sırt bölgesinde farklı tonlarda ve türlerde kıl yapıları bulunmaktadır. Sırt bölgelerinde uygulanılan epilasyonlar oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Bu yüzden en sevilen epilasyon türlerinden birisi de sırt epilasyonu sayılabilir. Kadınların sırt kısımlarında tüyler biraz ince görülmektedir, bu ince kıllar epilasyondan başarılı sonuçlar alma durumunu olumsuz etkileyebilmektedir.